Na Sveučilištu Sjever osnovana Sindikalna podružnica NSZVO

Temeljem Odluke predsjednika Velikog vijeća Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja, 18. ožujka 2014. godine u Varaždinu je osnovana
Sindikalna podružnica  Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja Sveučilišta Sjever.

Temeljem prijedloga 17 članova iz tri sveučilišne sastavnice za povjerenika sindikalne podružnice izabran je kolega Igor Klopotan.

Osnivanju podružnice prisustvovao je i predsjednik Velikog vijeća Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja Vilim Ribić koji je tom prilikom održao kratki govor o važnosti sindikalnog organiziranja i ulozi Sindikata u zastupanju interesa njegovih članova, ali i kreiranju javnih politika i utjecaja sindikata na društvo u cjelini. Istaknuo je važnost sindikalnog organiziranja iz perspektive brige za opće dobro te govorio o konkretnim prednostima koje donosi članstvo u Sindikatu.