Centar za razvoj digitalnih kompetencija i tehnologija e-učenja

Misija Centra za razvoj digitalnih kompetencija i tehnologija e-učenja Sveučilišta Sjever je obrazovanje kompetentnih nastavnika, studenata, djelatnika koji će svojim znanjem unaprijediti nastavni proces, obrazovanje i bolju zapošljivost završenih studenata kroz kompetencije potrebne tržištu rada. Misija Centra je da kroz svoju djelatnost djeluje i u zajednici kroz programe namijenjene poslovnom sektoru u smjeru praćenja i poboljšanja digitalnih kompetencija. Sveučilište Sjever, kroz djelatnost Centra pozicionirat će se i u  djelatnosti cjeloživotnih programa obrazovanja i na taj način sudjelovati u razvoju zajednice i društva na području svoga djelovanja. Kroz programe Centra Sveučilište želi stvoriti poticajno intelektualno okruženje, promovirati znanstveno tehnološke inovacije primjenom u obrazovanju uz istovremeno djelovanje i u razvoju tehnologija e-učenja.