Probni pristup ProQuest bazama

Studentima i djelatnicima Sveučilišta Sjever omogućen je jednomjesečni probni pristup bazama jedne od najpoznatijih svjetskih informacijskih tvrtki ProQuest.

Bazama se može pristupiti od 24. 11. do 24.12.2015. s računala u sveučilišnim zgradama u Varaždinu i Koprivnici. Za pristup bazama potrebno je posjetiti poveznicu ProQuest baze i odabrati jednu od baza:

• PQCentral – pokriva područja ekonomije, medicine, društvenih i prirodnih znanosti; zastupljeni su najpoznatiji izdavači, kao što su Elsevier Springer, Emerald, OUP, CUP itd., te najpoznatije publikacije, kao što su The Economist, The Wall Street Journal, Financial Times, The Lancet, New England Journal of Medicine, Nature titles itd.
  • ProQuest Scitech Collection – pokriva područja poljoprivrede, biologije, računalstva i tehnologije, okolišnih studija itd.; iz većine publikacija (oko 6000) dostupni su cjeloviti tekstovi; neke od zastupljenih baza su Metadex, Agricola, Medline, Toxline, ASFA, Waterline, ANTE
  • PQDissertations and Theses: obuhvaća oko 1,7 milijuna cjelovitih disertacija i 3,8 milijuna sažetaka