Prva generacija polaznika specijalističkog usavršavanja iz hitne medicine

Sveučilište Sjever je u lipnju započelo s provedbom specijalističkog usavršavanja prvostupnika i magistara sestrinstva iz hitne medicine, jedinstvenim projektom na razini cijele države, a danas je 24 polaznika prvog ciklusa odslušalo svoje zadnje predavanje.

“Završili smo s prvim ciklusom edukacije koja je uključivala 350 sati predavanja i vježbi. Pred polaznicima je još jedan veliki zalogaj jer odlaze u realni sektor gdje će svoja znanja nadograditi praktičnim vještinama u bolnicama i bolničkim hitnim prijemima. Ponosni smo što smo mogli sudjelovati u ovoj edukaciji, što smo imali tako veliki broj polaznika, a sve to govori o kvaliteti Odjela ali i kvaliteti Sveučilišta, prepoznatljivosti opreme u koju smo uložili i kabineta u kojima su naši polaznici vježbali svoje kompetencije”, istaknula je pročelnica Odjela za sestrinstvo izv. prof. dr. sc. Marijana Neuberg.

Polaznici specijalizacije su prvostupnici i magistri sestrinstva iz četiri Zavoda za hitnu medicinu susjednih županija odnosno iz Nastavnog Zavoda za hitnu medicinu Varaždinske županije, Zavoda za hitnu medicinu Međimurske županije, Zavod za hitnu medicinu Koprivničko-križevačke županije i Zavoda za hitnu medicinu Krapinsko-zagorske županije.

“Jako sam zadovoljna ovom edukacijom. Bilo je veoma korisno, a Sveučilište nam je osiguralo odlične i stručne predavače. I Sveučilište i Zavod su nam izašli u susret i pomogli da smo u mogućnosti polaziti ovaj specijalistički studij”, dodala je polaznica Mirela Pintar iz Zavoda za hitnu medicinu Koprivničko – križevačke županije.

Specijalističko usavršavanje pružilo je polaznicima napredna znanja i vještine specifične za hitnu medicinu, kao i sveobuhvatno obrazovanje u skladu s najnovijim smjernicama, protokolima i najboljom praksom u području hitne skrbi.

“Svi mi radimo 10 godina i više u izvanbolničkoj hitnoj i samim tim imamo velika znanja i iskustva iz djelokruga rada hitne medicinske službe, ali ovim predavanjima smo dobili još veću širinu znanja koja su nam potrebna i koja ćemo moći upotrijebiti u praksi”, zaključio je polaznik Mario Matoc iz Nastavnog zavoda za hitnu medicinu Varaždinske županije.

Program specijalističkog usavršavanja je usmjeren zbrinjavanju akutnih medicinskih stanja, dijagnostičkim postupcima, upravljanju hitnim situacijama, farmakoterapiji i hitnim intervencijama, a provodio se u novouređenim laboratorijima i predavaonicama u Sveučilišnom centru Varaždin. Nova generacija polaznika specijalističkog usavršavanja iz hitne medicine očekuje se početkom iduće godine.

Galerija