Knjiga Željka Krušelja „Podravska sudba - geneza političkog gubitništva“ u Đurđevcu
Naslovni izv. prof. dr. sc. Željko Krušelj s Odjela za komunikologiju, medije i novinarstvo Sveučilišta Sjever predstavio je, zajedno s Miljenkom Šestakom, prof. povijesti i filozofije, u Gradskoj knjižnici Đurđevac svoju novu knjigu pod nazivom „Podravska sudba - geneza političkog gubitništva“.
Knjiga je nastala kao rezultat profesorovog polustoljetnog intenzivnog bavljenja nacionalnom poviješću i novinarstvom, a progovara o dosezima podravske politike kroz šest desetljeća pa do današnjih dana.
Analitički progovara o osobama koje su ostvarile karijere na nacionalnoj razini, no istovremeno i smatra kako podravske političke karijere nisu u potpunosti realizirane, čemu u prilog ide i podnaslov knjige-geneza političkog gubitništva.
Knjiga donosi 18 poglavlja od kojih neki nose nazive „Dudek silazi s vlaka“,“Vrijeme lokalnih obračuna“, „U službi velikosrpskog režima“, „HSS kao rasadnik kadrova“, „Krvava naplata ustaških zločina“, „Dotepenci kao mjerilo državotvornosti, „Teta iz komiteta“, „Gažijev „ruski rulet“, „Pouke iz lošeg naslijeđa“, a već na prvim stranicama autor spominje „podravsku kletvu“ progovarajući o osobama iz aktualnih političkih događaja pa do onih iz poslovice prošloga stoljeća.
„Suvremeni je hrvatski političar, u čemu se ogleda i porez demokratskih vrijednosti, postao mjerilo cinizma i beskrupuloznosti. Sklon je osobno i grupnom pogodovanju, bez krzmanja spreman izgovarati neistine i prosipati nevjerojatnu razinu demagogije, besramno trgovati političkim utjecajem i očekivati svakojake privilegije i netransparentne poslovne mogućnosti. Ako se nekima takav doima kao lik iz sarkastičnih televizijskih serija o suvremenoj politici, u pravu je. Pred televizorom se valjamo od smijeha, a kad nam se to događa pred nosom osjećamo bijes i mučninu“, zaključuje izv. prof. dr. sc. Krušelj pred kraj svoje ukupno 14 knjige iz domena povijesti i medija, a na čijoj je naslovnici poznati Dudekov izlazak sa stanice iz posljednje epizode Gruntovčana.