Najava gostujućeg predavanja doktoranda Davorina Antonića mag. cin.
Na Odjelu za fizioterapiju, u sklopu kolegija ,,Fizikalni čimbenici u fizioterapiji“, nosioca kolegija Vesne Hodić, u subotu, 12. listopada 2024. godine u dvorani UNIN 2 – 102 s početkom u 11:15 sati održat će se gostujuće predavanje doktoranda Davorina Antonića za sve studente prijediplomskog studija fizioterapije.
Predavanje će održati Davorin Antonić mag. cin. i budući dr. sc. na temu „Terapija fotobiomodulacijom“.
Terapija fotobiomodulacijom definira se kao oblik terapije svjetlom koji koristi neionizirajuće izvore svjetlosti, uključujući lasere, svjetleće diode (LED) i/ili širokopojasnu svjetlost u vidljivom (400 – 700 nm) i bliskom infracrvenom (700 – 1100 nm) elektromagnetskom spektru. Ovaj proces uključuje endogene kromofore koji izazivaju fotofizičke (tj. linearne i nelinearne) i fotokemijske događaje na različitim biološkim razinama, što rezultira terapijskim ishodima. „Hladni laser“, terapija niskorazinskim laserom (LLLT) i terapija niskointenzivnim laserom (LILT) su svi izrazi koji su se prethodno koristili u području laserske terapije.
Terapija fotobiomodulacijom (PBM) dodana je u MeSH bazu podataka u studenom 2015. godine i preferirani je naziv među istraživačima iz ovog područja jer jasno karakterizira ovu metodu.
Pozivaju se svi studenti, nastavnici i ostali zainteresirani da prisustvuju gostujućem predavanju Davorina Antonića mag. cin.