Tjedan karijera na Sveučilištu Sjever nadmašio sva očekivanja

Na Sveučilištu Sjever od 8. do 12. svibnja 2023. održan je Tjedan karijera-UNIN Connect Week koji je nadmašio sva očekivanja. U tri dana održavanja u Sveučilišnom centru Varaždin i dva u Koprivnici predstavilo se gotovo stotinu potencijalnih poslodavaca, koji su razgovarali s brojnim studentima Sveučilišta Sjever i predstavili im mogućnosti zapošljavanja po stjecanju diploma, ali i prije. „Drago nam je da smo uspjeli u namjeri da upoznamo naše studente s poslodavcima iz različitih sektora-od STEM područja do medicine, a i da poslodavce upoznamo s našim studijskim programima i našim vrijednim studentima kako bi što prije pronašli posao po završetku obrazovanja. Odaziv i izlagača i studenata ove je godine nadmašio naša očekivanja. Tržište rada „vapi“ za mladim kvalitetnim kadrovima s kakvima se može pohvaliti Sveučilište Sjever, jer u naša oba centra studira više od 5 200 studenata.  Naši studenti nisu samo iz ovog sjevernog dijela Hrvatske, a kroz godine rada Sveučilišta Sjever mnogi od tih studenata ostali su živjeti i raditi ovdje, što nam je posebno drago. Nastojimo što više surađivati s poslodavcima i zahvaljujem svima koji su prihvatili i podržali UNIN Connect Week.

Sigurni smo da su studenti dobili puno vrijednih informacija koje će koristiti u svom budućem poslovnom životu“, naglasio je rektor Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Marin Milković. U sklopu Tjedna karijera održan je niz panela vezanih uz razne teme od EU fondova u razvoju hrvatskog gospodarstva, zelene tranzicije, budućnosti u zdravstvu do karijere nakon stjecanja diplome na Sjeveru, a dobrog raspoloženja nije nedostalo ni na talk showovima. „Zahvaljujemo svima koji su podržali naša nastojanja da spojimo studente i poslodavce u oba naša sveučilišna centra. Posebno zahvaljujemo generalnim pokroviteljima Hrvatskoj gospodarskoj komori, Varaždinskoj županiji, Ministarstvu turizma i sporta, Hrvatskoj turističkoj zajednici, te Hrvatskoj poštanskoj banci. Vjerujemo da su našim studentima dragocjeni bili savjeti i informacije koje su mogli dobiti od velikih poslodavaca koji su podržali Tjedan karijera- tvrtkama Vindija i Telur, Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Carnetu, S&T-u, STORM grupi, King ICT-u, Profil Klettu, Autocesti Zagreb-Macelj, Središnjem državnom ureda za razvoj digitalnog društva, HAMAG-BICRO-u, Podravki, Carlsbergu, FINA-i, tvrtkama BHS Corrugated, Ducati komponenti, GPP Mikić, Čateks, TESLA, TechWarn Media kao i Središnjoj agenciji za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije. Uspjeli smo u onome što nije do sada pošlo „za rukom“ niti jednom od devet hrvatskih javnih sveučilišta-održati Tjedan karijera svih pet radnih dana u tjednu, okupiti stotinu poslodavaca iz javnog i privatnog sektora, iz gotovo svih branši –od STEM tvrtki do poslodavaca u zdravstvu i medijskih kuća. Vjerujem da smo svakom od studenata na Sveučilištu Sjever kroz ovih tjedan intenzivnih dana u spajanju gospodarstva i visokog obrazovanja omogućili da dozna što više o mogućem zaposlenju i što se traži na tržištu rada, jer uskoro nas očekuje podjela gotovo 1000 diploma našim studentima koji će završiti jednu od faza u svom akademskom obrazovanju. Oni koji još studiraju mogli su doznati i kako doći do stipendija, koje u ovo vrijeme svima itekako znače“, zaključio je izv. prof. dr. sc. Petar Mišević, prorektor za suradnju s gospodarstvom, EU projekta i  međuinstitucijsku suradnju Sveučilišta Sjever dodavši kako je ovogodišnji UNIN connect week postavio ljestvicu više u organizaciji, ali i prihvaćanju ove manifestacije kod studenata, poslodavaca, tako i lokalne zajednice, kao i srednjih škola, pa je pred Sveučilištem Sjever novi izazov za iduću godinu kako pripremiti još bogatiji tjedan u sinergiji znanja i gospodarstva.