HKO Mehatronika

HKOmehatronikaLogo

Sveučilište Sjever
partner je na projektu “Moderno obrazovanje stručnih prvostupnika/ca mehatronike usklađeno sa zahtjevima HKO-a“, koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda, OP Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020. Provedba projekta traje 24 mjeseci (od ožujka 2019. do ožujka 2021. godine).
Cilj projekta je unaprijeđen program preddiplomskog stručnog studija Mehatronika uz razvijen standard zanimanja inženjera/ke mehatronike i standard kvalifikacije usklađen sa Smjernicama za izradu i vrednovanje standarda kvalifikacija i Smjernicama za usklađivane studijskih programa sa standardima kvalifikacija.
Nositelj projekta je Veleučilište u Bjelovaru, a ostali pratneri su Veleučilište u Karlovcu, Istarsko veleučilište, Sveučilište Sjever i Hrvatska gospodarska komora.

Službena stranica projekta je: Poveznica