Prikaz objava
str. 1/66

Kandidacijska lista za izbore za Studentski zbor Sveučilišta Sjever u akademskoj godini 2023./2024.

Poštovani i dragi studenti,

u privitku se nalazi kandidacijska lista za izbore za Studentski zbor Sveučilišta Sjever u akademskoj godini 2023./2024. koji će se održati 21. ožujka 2024. godine od 8,00 do 20,00 sati, u oba Sveučilišna centra Sveučilišta Sjever (Koprivnica i Varaždin).

Ovim putem vas pozivamo da glasujete za svoje kandidate, a kandidacijsku listu možete pronaći u prilogu ove obavijesti.

Kamo i kako nakon faksa? - saznaj na Karijernom aerodromu

Karijerni aerodrom jedinstveni je projekt koji organizira eSTUDENTov tim STARTER s ciljem da se studentima približi i olakša proces zapošljavanja. Projekt je osmišljen kao niz radionica i predavanja koje će se održati online od 18. 3. do 22. 3. 2024. godine.

U pojedinim radionicama obrađuju se teme čiji je cilj studentima olakšati izlazak na tržište rada kako bi studenti odmah mogli primijeniti i testirati naučeno te kako bi čuli iskustva iz perspektive različitih poslodavaca.

Otvoren probni pristup na platformu Statista

Otvoren je probni pristup na platformu Statista za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu.

Statista okuplja nacionalne i međunarodne statistike i podatke o tržištu s pristupom na više od 1,5 milijuna statistika, prognoza, dosjea, izvještaja i infografika u okviru 80.000 različitih tema iz više od 22.500 izvora, obuhvaćajući više od 170 multidisciplinarnih kategorija.

Uvidima u tržišna kretanja, podatke o tvrtkama i analize potrošačkih navika, korisnici dobivaju cjelovit pogled na poslovni krajolik, poglavito za pronalaženje investitora, strateško planiranje istraživačkih projekata i slično.

Pozivamo vas i na online radionicu na kojoj će se predstaviti funkcionalnosti platforme Statista, a održat će se 14.3.2024., 10h – 11h. Radionici se možete pridružiti putem MS Teams poveznice.

Kratke video upute za korištenje i popis ustanova s pravom pristupa na platformu možete pronaći ovdje.

Probni pristup će biti omogućen do 5.4.2024., a u slučaju poteškoća s pristupom obratite nam se na baze@nsk.hr ili na 01 6164 172.

(Izvor: Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu)

Maštaj, zaželi, napiši, ostvari - prijavi se na Javni poziv za financiranje studentskih aktivnosti i projekata

Na linku potražite sve informacije o kriterijima koje trebaju zadovoljavati predloženi studentski projekti/aktivnosti i saznajte kako realizirati planirani projekt.

Predlagatelji mogu biti studenti pojedinci, grupe studenata i studentske organizacije.

Rok za podnošenje prijava je 20. ožujka 2024.!

Prilozi
  • Objavljen je Javni poziv za financiranje studentskih aktivnosti/projekata s područja kulture, znanosti, sporta i edukacije, a koji su namijenjeni isključivo studentima.

Rok za podnošenje prijava je 20. ožujka 2024.!
    ( 04.03.2024. - )

Suradnja s koprivničkom tvrtkom Komunalac d.o.o rezultirala invotivnim rješenjima i idejama studenata

Sveučilište Sjever u svom obrazovnom procesu veliki naglasak stavlja na praktični dio nastave, a osobito na mogućnost stjecanja iskustva u privredi još za vrijeme studiranja. Primjer toga je i suradnja s koprivničkim Gradskim komunalnim poduzećem Komunalac.

Studenti 2. i 3. godine Odjela za prehrambenu tehnologiju i Odjseka za poslovanja i menadžmenta, Odjela za ekonomiju u okviru kolegija iz poduzetništva, marketinga i promocije imali su priliku na stvarnim primjerima iz prakse rješavati izabrani projektni zadatak, a njihova rješenja su vrednovana od strane povjerenstva u sastavu predstavnika Komunalca i Sveučilišta Sjever.

U projektu je sudjelovalo 129 studenata podijeljenih u 34 tima gdje su pod mentorstvom dr. sc. Ane Mulović Trgovac, više predavačice Sveučilišta Sjever kroz svoje projektne zadatke pronalazili nova idejna rješenja za pojedine sastavnice Komunalca, a one najbolje je Komunalac nagradio vrijednim poklonima.

Prilozi

O marketingu neprofitnih organizacija govorio student Sveučilišta Sjever Matej Stoprd

U okviru ekonomskih kolegija dr. sc. Ana Mulović Trgovac 16. siječnja 2024. organizirala je gostujuće predavanje na temu Marketing neprofitnih organizacija. Gost predavač bio je student Sveučilišta Sjever Matej Stoprd koji je ovim predavanjem najavio i knjigu Marketinška komunikacija neprofitnih organizacija.

HANFA i ove godine bira najbolje znanstvene i stručne radove

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga - Hanfa ovim putem zainteresiranim apsolventima ili studentima objavljuje poziv za prijavu na natječaj za najbolje studentske znanstvene i stručne radove pod nazivom „Godišnja nagrada Hanfe studentima za najbolje znanstvene i stručne radove“ za 2024. godinu.

Rezultati pretrage
page 1/66