Godišnja EUA konferencija - 27.-29. travnja 2022. godine

European University Association (EUA)  Europsko udruženje Sveučilišta predstavlja više od 800 sveučilišta i nacionalnih rektorskih konferencija u 48 europskih zemalja.

Od 27-29.04.2022. održana je godišnja EUA konferencija u Budimpešti na Budapest University of Technology and Economics - platforma za raspravu o tome koje vrijednosti oblikuju misije i strateške ciljeve europskih sveučilišta i kako te vrijednosti pomažu u usmjeravanju aktivnosti.

EUA promiče znanstveno-istraživačku i akademsku suradnju među sveučilištima.

EUA nastalo je sjedinjenjem dvaju europskih sveučilišnih udruženja 2001. godine u španjolskoj Salamanci, a sjedište Udruženja je u Bruxellesu.

Na godišnjoj EUA konferenciji 2022. godine, u ime Sveučilišta Sjever sudjelovala je prof. dr. sc. Anica Hunjet, prorektorica za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju.