Studenti s odjela Komunikologija, mediji i novinarstvo pomažu medicinskom osoblju u borbi protiv pandemije

Studenti preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Komunikologija, mediji i novinarstvo Sveučilišta Sjever, Sveučilišnog centra Koprivnica, ovaj tjedan počeli su raditi u Zavodu za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije kako bi pomogli liječnicima i drugom medicinskom osoblju upisivati podatke o oboljelima od koronavirusa i njihovim bliskim kontaktima.

Na inicijativu prorektora Sveučilišnog centra Koprivnica prof.dr.sc. Marija Tomiše, Sveučilište Sjever ponudilo je pomoć županijskom Stožeru civilne zaštite te je odmah dogovorena suradnja. Naime, s obzirom na intenzivnu lokalnu transmisiju i povećan broj testiranja, pozitivnih pacijenata te njihovih bliskih kontakata, na liječnike je stavljen dodatni pritisak te, uz svoje redovne aktivnosti, moraju unositi podatke o oboljelima i bliskim kontaktima u zajedničku platformu. Osim toga, trebaju sudjelovati u radu pozivnog centra koji je na raspolaganju građanima za sve informacije vezane uz pandemiju.

S obzirom na zaduženja koja su se pokazala kao najpotrebnija, studenti odjela Komunikologija, mediji i novinarstvo bili su najbolji izbor. Inicijativu je pozdravila i pročelnica Odjela izv.prof.dr.sc. Gordana Tkalec, istaknuvši kako je i ovaj put ponosna na svoje studente koji su se ponovno pokazali kao odgovorni i obrazovani mladi ljudi spremni pomoći u svakom trenutku.

Sa studentima je prvo održan sastanak u Županijskoj upravi gdje im je zamjenik župana i načelnik županijskog Stožera Ratimir Ljubić zahvalio na iskazanom interesu i volji za pomaganjem sugrađanima u ovim zahtjevnim vremenima. Također je zahvalio i prorektoru Sveučilišnog centra Koprivnica Sveučilišta Sjever prof.dr.sc. Mariju Tomiši.

Sastanku je prisustvovala i pročelnica Službe ureda župana Melita Ivančić, kao i  ravnateljica županijskog Zavoda Draženka Vadla koja je sa studentima dogovorila potrebnu edukaciju u prostorima Zavoda.

„Prije svega želim reći da mi je drago što mogu pomoći svojoj županiji u ovoj borbi protiv korona krize. Naš zadatak je upisivanje povjerljivih podataka u sustav. Posao kao posao nije težak, ali je stresan jer ipak unosimo povjerljive podatke ljudi i uvijek trebamo jako paziti. Zahvaljujući svim djelatnicima (liječnicima i sestrama), posao je manje stresan jer su svi vrlo ljubazni, susretljivi i uvijek na raspolaganju. Ovo iskustvo otvorilo mi je oči da se uistinu uvjerim u kakvoj se situaciji nalazimo, što bolnički djelatnici prolaze, ali i svaki čovjek koji se susreo s COVIDOM-19“, ističe studentica Tea Gašparić koja s još troje svojih kolega sa studija Komunikologija, mediji i novinarstvo pomaže medicinskom osoblju u Zavodu u javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije .