Otvorenje izložbe "Poljski kazališni plakat" na Sveučilištu Sjever

Sveučilišni centar Koprivnica

U četvrtak, 8. studenoga 2018. godine u 17.00 sati u predvorju zgrade Sveučilišta Sjever, Sveučilišni centar Koprivnica (1. kat), održat će se otvorenje izložbe "Poljski kazališni plakat" povodom stote godišnjice obnove nezavisnosti Poljske. Izložba je organizirana u suradnji s Veleposlanstvom Republike Poljske u Zagrebu i Poljskom kulturnom udrugom "Mikolaj Kopernik".

Izložba obuhvaća dvadesetak kazališnih plakata iz razdoblja 1960.-1980., među kojima se nalaze djela najistaknutijih autora poznate "poljske škole plakata". O poljskom plakatu govorit će doc. art. Iva Matija Bitanga, dok će izv. prof. dr. sc. Magdalena Najbar-Agičić ukratko objasniti okolnosti obnove nezavisnosti Poljske 1918. godine.

Vidimo se na izložbi!