Studenti Sveučilišta Sjever posjetili tiskaru Grafički zavod Hrvatske

Studenti odjela Medijski dizajn, Novinarstvo te Poslovanje i menadžment, 5. prosinca 2016. godine posjetili su Grafički zavod Hrvatske, jednu od najvećih i najstarijih tiskara u ovom djelu Europe. Studenti su imali prilike upoznati se s procesima proizvodnje i nastanka grafičkog proizvoda, prvenstveno knjige mekog i tvrdog uveza. Teorijska znanja koja su studenti slušali na kolegiju Uvod u tisak, nadopunjena su uvidom u konkretne faze rada. Obilaskom radnih mjesta CTP-a, tiska iz arka, doradnih faza pripreme knjižnoga bloka kao i upoznavanja sa svim fazama uveza tvrdo uvezene knjige (Kolbus), dobiven je uvid u kompletan radni tijek (Workflow). Prilikom posjeta tiskari, studenti su se upoznali  i s procesom revijalnog tiska (Heatset).

Zahvaljujemo tiskari GZH na ukazanom gostoprimstvu.