Izv.prof.dr.sc. Bojan Đurin s Odjela za graditeljstvo ponovno objavio poglavlje u knjizi uglednog izdavača Springer

Izv.prof.dr.sc. Bojan Đurin, kao glavni autor, objavio je poglavlje pod nazivom ''River Flow Analysis—It Is So Easy, but It Isn’t?'' u knjizi pod nazivom ''Civil Engineering for Disaster Risk Reduction'', koja je u online verziji izdana u studenom 2021. godine.

Poglavlje u knjizi nastalo je kao rezultat znanstveno-istraživačkog rada unutar suradnje temeljem potpisanog Ugovora o suradnji između Sveučilišta Sjever i Ferdowsi University of Mashhad iz Irana te u sklopu projekta potpore Sveučilišta Sjever pod nazivom ''Potencijal vodotoka za proizvodnju električne energije iz malih hidroelektrana'', gdje je izvanredni profesor Đurin voditelj, uz suradnike docenta Danka Markovinovića i redovitog profesora u trajnom zvanju Božu Soldu. Spomenimo da su preostali koautori poglavlja u knjizi dvije suradnice sa Ferdowsi University of Mashhad iz Irana i jedna sa Geotehničkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.