Predstavljene volonterske aktivnosti studenata sestrinstva na MOVEfwd projektu

Pučko otvoreno učilište Varaždin je od 28. do 30. lipnja 2021. godine organiziralo događanje u sklopu međunarodnog projekta MOVEfwd - Moving Forward in Europe with Volunteering koji se bavi volontiranjem u doba pandemije koronavirusa. Tijekom tri dana događanja u Varaždinu, uživo i online, sudjelovalo je više od 80 sudionika iz Hrvatske, Italije, Slovenije, Srbije i Bugarske.

Događanju je prisustvovala i studentica 3. godine preddiplomskog studija sestrinstva, Laura Fel, koja je predstavila volonterske aktivnosti studenata sestrinstva na Sveučilištu Sjever. Studentica je  prikazala brojne akcije koje su osmislili i provodili studenti preddiplomskog i diplomskog studija sestrinstva tijekom COVID-19 pandemije, ali i volonterske aktivnosti koje su se održavale prije pandemije poput skupljanja čepova u humanitarne svrhe, volontiranja u vrijeme adventa i druge.