Predstavnik Odjela za graditeljstvo održao predavanje na Suresh Gyan Vihar University, Indija

Doc.dr.sc. Bojan Đurin s Odjela za graditeljstvo održao je u utorak, 27. travnja 2021. godine pozvano predavanje pod nazivom “Flow analysis of the torrential rivers - case study Croatia” na Suresh Gyan Vihar University, Jaipur, Indija.

Organizator predavanja bio je ''Centre for Climate Change & Water Research'' na Suresh Gyan Vihar University u Jaipuru u Indiji, a na poziv istaknutog znanstvenika iz područja vodnih resursa i primjene GIS-a, izv.prof.dr.sc. Suraj Kumar Singh, s kojim je već ranije započeta znanstvena suradnja u vidu izrade zajedničkih radova, koji su već i poslani na recenziju.

Predavanje je održano ispred znanstveno-nastavnog osoblja te studenata diplomskih i poslijediplomskih studija navedenog sveučilišta. Kolege iz Indije iskazale su ozbiljnu namjeru za daljnjim nastavkom i proširenjem suradnje čemu se Sveučilište Sjever unaprijed raduje.