Online webinar '"Hydropower Turbines: Advanced Technologies" na Sveučilištu Sjever

U organizaciji Odjela za graditeljstvo Sveučilišta Sjever te na inicijativu doc.dr. sc. Bojana Đurina na Sveučilištu Sjever održat će se online webinar pod nazivom ''HYDROPOWER TURBINES: ADVANCED TECHNOLOGIES'' sa renomiranim znanstvenicima i stručnjacima iz Australije, Kosova i Brazila.

Webinar će se održati u ponedjeljak, 12.04.2021., s početkom u 10 sati putem Google meet-a putem linka https://meet.google.com/tkw-srva-mhr .

Službeni program webinara je u nastavku, kao i na priloženom plakatu:

• 10:00 Introduction of the event and participants.
  • 10:10 Dr Brian Kirke, BE, ME, PhD, University of South Australia, Adelaide, Australia: Hydrokinetic energy for rivers worldwide (not just a few huge rivers).
  • 10:55 Mark Hill, Dip Eng. BHSC, DHV Turbines Ltd, Glasgow, Scotland; Tidal Energy Pty Ltd Gold Coast, Australia: DHV Turbines.

------11:40 – 12:00 Short break------

• 12:00 Dr Shpetim Lajqi, Associate professor, PhD, University of Prishtina ''Hasan Prishtina'', Faculty of Mechanical Engineering, Prishtina, Kosovo: Design, production, implementation and analysis of the overall performance of a micro hydro Turgo turbine.
  • 12:45 Dr Raad Yahya Qassim, PhD, Federal University of Rio de Janeiro, Ocean Engineering Department, Rio de Janeiro, Brazil: An Overview of Hydrokinetic Energy.

Za sva pitanja i dodatne informacije možete se obratiti  organizatoru/predstavniku Odjela za graditeljstvo, doc.dr. sc. Bojanu Đurinu, na e-mail bojan.durin@unin.hr

Odjel za graditeljstvo Sveučilišta Sjever poziva zainteresirane djelatnike i studente na sudjelovanje na ovom značajn0m webinaru.