Održana akcija dobrovoljnog darivanja krvi na Sveučilištu Sjever

U suradnji Sveučilišta Sjever,  GDCK Varaždin i OB Varaždin, na Sveučilištu Sjever je u utorak, 20. listopada 2020. godine održana još jedna akcija dobrovoljnog darivanja krvi.

Akcija prikupljanja krvi provela se u prostorijama Sveučilišnog centra Varaždin uz suglasnost epidemiologa te pridržavanje svih epidemioloških mjera od ulaska na Sveučilište Sjever preko same intervencije pa do izlaska iz Sveučilišta.

U ovoj epidemiološki vrlo zahtjevnoj situaciji odazvalo se 35 zaposlenika i studenata, a posebice aktivni su bili studenti Odjela za elektrotehniku i Odjela za sestrinstvo. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u ovoj akciji dobrovoljnog darivanja krvi te podizanju svijesti o važnosti stvaranja dovoljnih zaliha krvi. Donošenje odluke i izdvajanje vremena za darivanjem krvi dobro je djelo koje činimo i nekome samim time možda spašavamo život.