Studenti Sveučilišta Sjever pridružili se akciji 3D printanja zaštitnih vizira za medicinsko osoblje

Studenti Sveučilišta Sjever uključili su se u akciji #StudentiPomazu, u sklopu koje je proizvedeno više od 2000 zaštitnih vizira koji su već u upotrebi u bolnicama širom Hrvatske. Viziri koji štite lica medicinskog osoblja u borbi protiv korona virusa nastali su ispisom na 3D printerima. Akciju je na području cijele Hrvatske koordinirao Hrvatski studentski zbor, prepoznavši vrijednost inicijative koju je pokrenuo student splitskog Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Slaven Damjanović. Jedan od studenata Sveučilišta Sjever koji su se priključili ovoj akciji je Lovro Šignjar, student 2. godine na Odjelu za elektrotehniku Sveučilišta Sjever.

Ako vam je dostupan 3D printer ili materijal za 3D printanje, još nije kasno priključiti se ovoj akciji! Hrvatski studentski zbor poziva sve zainteresirane da se jave putem Facebook stranice, Instagram profila (@hsz_hr) ili maila (hsz@hsz.hr).