Radionica Dr. Christine Pawlowitsch u okviru poslijediplomskoga studija Mediji i komunikacija

Dr. Christina Pawlowitsch (Université Panthéon-Assas, Paris 2;  Laboratoire d'Economie Mathématique) održala je 17. i 18. siječnja radionicu pod nazivom  Understanding a contemporary semiotic challenges. Radionica obuhvaća dvije tematske cjeline: 17. siječnja na rasporedu je bila tema "Costly Signaling in economics, biology, and the study of language", a 18. siječnja "Making see: a structural analysis of mathematical writing" (on Barthes).

Dr. Pawlowitsch rođena je u Beču, a trenutno je docentica primjenjene matematike na Sveučilištu Panthéon-Assas, Paris II. Bila je asistentica na Paris School of Economics, potom na engleskome Odjelu Sveučilišta u Beču te na Sveučilištu Harvard. Doktorirala je ekonomiju 2007. godine na Sveučilištu u Beču, a u doktoratu je razmatrala evolucijske aspekte igara pošiljatelj-primatelj. U svojim radovima razmatra mogućnosti semiotičkoga zahvata u područjima poput biologije i matematike, koja uslijed naglašene znanstveno-metodološke težnje egzaktnosti, nearbitrarnosti i nenarativnosti naoko nisu semiotički plodonosna.