Doc. dr. sc. Miro Kovač održao je gostujuće predavanje na Sveučilištu Sjever

Sveučilišni centar Varaždin

Na Sveučilištu Sjever, u Sveučilišnom centru Varaždin, 13. siječnja 2020. godine, gostovao je doc. dr. sc. Miro Kovač, predsjednik Odbora za vanjsku politiku Hrvatskog sabora koji je tom prilikom održao predavanje na temu "Ostvarivanje hrvatskih nacionalnih interesa u suvremenoj hrvatskoj vanjskoj politici“.

Doc. dr. sc. Miro Kovač je stekao doktorat iz područja povijesti međunarodnih odnosa na Sveučilištu Sorbonne Nouvelle u Parizu. Svoj rad započeo je 1995. godine u Uredu Predsjednika Republike dr. Franje Tuđmana, a zatim u hrvatskim Veleposlanstvima u Bruxellesu i Parizu. Diplomatsku karijeru zaokružio je dužnošću hrvatskog veleposlanika u Njemačkoj. U svojoj zavidnoj i bogatoj karijeri, doc. dr.sc. Kovač je između ostalog obnašao i funkciju ministra vanjskih poslova Republike Hrvatske. Trenutno obnaša dužnost predsjednika Odbora za vanjsku politiku Hrvatskog sabora.