UPISI U TIJEKU za međunarodni združeni prekogranični doktorski studij

Sveučilište Sjever provodi upise za Sveučilišni poslijediplomski međunarodni (združeni) doktorski studij „Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment“,  međunarodni združeni prekogranični doktorski program u suradnji s administrativnim i organizacijskim partnerom Veleučilištem Burgenland (Fachhochschule Burgenland = University Burgenland of Applied Sciences Burgenland (UAS), Eisenstadt, Austria).

Važni elementi ovoga združenog studija su prvenstveno znanstveno-istraživački europski i međunarodni projekti, istraživački projekti s gospodarstvom, transfer tehnologije, razvoj poduzetničkog duha, međunarodni kontekst te stjecanje mnogih suvremenih kompetencija.

Poslijediplomski sveučilišni studij traje tri godine, odnosno šest semestara, što uključuje predaju i obranu doktorske disertacije. Postoji mogućnost studiranja samo u statusu izvanrednog studenta. Prva godina studija provodi se na Veleučilištu u Burgenlandu, a ostale dvije na Sveučilištu Sjever.

Obrazac prijave se podnosi sukladno uvjetima partnerskog sveučilišta. Dokumenti koji trebaju biti priloženi aplikacijskom obrascu, trebaju biti na engleskom jeziku ili prevedeni na engleski jezik, su sljedeći:

1. životopis (Curriculum vitae)
  2. pismo namjere i motivacijsko pismo, istraživačka orijentacija i planirano polje istraživanja (Letter of intent with specification of motivation, research orientation and the planned research field)
  3. ovjerena preslika diplome, prijepis ocjena i/ili dodatak diplomi / „supplement" (Certified copy of Diploma or Master’s degree, copy of student records and/or diploma supplement)
  4. popis akademskih publikacijskih aktivnosti (List of academic publication activities)
  5. pismo preporuke (Letter of recommendation)
  6. dokaz o poznavanju engleskog jezika C1 razine (proof of knowing English language level C1).

Zainteresirani kandidati se mogu javiti na irena.zavrl@fh-burgenland.at ili ahunjet@unin.hr, do 31. srpnja 2019. godine na prijavni obrazac i trebaju dati sinopsis prijedloga predmetnog istraživanja.

Više informacija i prijavni obrasci na: https://www.unin.hr/doktorski-studiji/medunarodni-ekonomski-odnosi-i-menadzment/    ili  http://www.fh-burgenland.at/studieren/doctorate-programmes/