Sveučilište Sjever u projektu China-CEE Instituta

Pročelnici Odjela za ekonomiju i Odjela za odnose s javnostima izv.prof.dr.sc. Ante Rončević i doc.dr.sc. Darijo Čerepinko sudjelovali su u Bratislavi na radionici u sklopu projekta 'CEE Countries in Europe: Towards Center or Periphery'. Projekt financira China-CEE Institute, a u konzorciju sudjeluju još i University of Economics iz Bratislave u Slovačkoj, koji je ujedno i koordinator projekta te Latvian Institute of International Affairs iz Rige, Latvija i Shanghai University of International Business and Economics iz Šangaja, NR Kina.

Trajanje projekta je 6 mjeseci, a cilj je odgovoriti na niz pitanja o utjecaju tranzicijskih procesa i članstva u EU na svaku od pojedinih zemalja i poziciju svake pojedine države ovisno o europskoj jezgri odnosno periferiji.

Uz pročelnike odjela, na projektu sa Sveučilišta Sjever, također, sudjeluje i izv.prof.dr.sc. Petar Kurečić.