Otvorena izložba fotografija studenata Multimedija, oblikovanje i primjena "Tragom tragova“

U Varaždinu, u galeriji HDLU, u Kuli stražarnici Staroga grada Varaždin, u četvrtak 6. prosinca 2018. otvorena je izložba fotografija studenata 3. godine Multimedije, oblikovanja i primjene Sveučilišta Sjever slikovita naziva „Tragom tragova“- intervencija u prostoru na temu izložbe Chromtrails autorice Lile Herceg.

Koautor i mentor projekta doc.art.dr.sc. Mario Periša naglasio je na otvorenju  da je riječ o konceptualnom pristupu fotografiji s namjerom prikazivanja indicija a ne uobičajenog ikoničkog pristupa fotografiji, kao i diskretnoj intervenciji u prostor u kojem je postavljena umjetnička instalacija umjetnice Lile Herceg.

Na izložbi su izloženi radovi studenata Viktora Bašića, Sare Bezik-Haric, Domagoja Brčeka, Melite Čiček, Viktorije Fundak, Martine Gudlin, Lucie Hojski, Borisa Tunjića, Ivane Vadlja, Paule Vuletić, Mateja Zebeca, Roberte Hrženja, Tamare Jakšić, Ive Juraga, Elizabete Jurašković, Ane Kalaice, Adriane Klobučarić, Elizabete Kuzmić, Nikole Lakića, Ivane Lusavec, Nikoline Mikac, Roberta Oreškog, Karla Rajna, Martine Šalamon i Maria Ivana Šuvaka.

Mentor na projektu je doc.art.dr.sc Mario Periša, koordinatori projekta su doc. art. Robert Geček, mag. medijske umjetnosti Monika Rusak, dok su autori koncepta doc.art.dr.sc Mario Periša, mag. medijske umjetnosti Monika Rusak te prof. lik. Lila Herceg.