"S faksa u poduzetništvo" - projekt jačanja i poticanja studenata Sveučilišta Sjever

U organizaciji Odjela za poslovnu ekonomiju na Sveučilištu Sjever, u Sveučilišnom centru Varaždin će se u srijedu, 6. lipnja 2018. s početkom u 10 sati i 30 minuta održati panel rasprava „S faksa u poduzetništvo“ . Panel je prije svega namijenjen studentima Sveučilišta Sjever s ciljem jačanja proaktivnosti i poduzetništva kroz upoznavanje s brojnim mogućnostima koje razne institucije pružaju prilikom pokretanja vlastitog posla, ali i za već postojeće poduzetnike.

Na panelu će biti naglasak na mogućnosti financiranja start-up projekata, predstavljanju ESIF zajmova te predstavljanju poticajnih mjera za pokretanje poslovanja, izradu projektne dokumentacije, samozapošljavanje te važnosti potpore i uloge LAG-a poduzetnicima početnicima.

Na panelu će sudjelovati predstavnici Hrvatske banke za obnovu i razvitak (HBOR), Hrvatske agencije  za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO), predstavnik Lokalne akcijske grupe (LAG) Zeleni bregi Tomislav Lež te Filip Januš, konzultant s iskustvom pripreme projektne dokumentacije i prijave na projekte.

Ovaj projekt je osmišljen u svrhu osnaživanja studenata Sveučilišta Sjever ali i svih zainteresiranih stanovnika sjeverozapadne Hrvatske koji imaju ambicije za ulaskom u svijet poduzetništva. Potpora institucija čiji će predstavnici sudjelovati na panel raspravi bitna je karika u lancu stvaranja uvjeta i podrške mladima i studentima, ali i samim poduzetnicima.

Panel će se održati prema sljedećem rasporedu:

1. Programi kreditiranja START-UP projekata HBOR-a (predstavnik HBOR-a)

• prihvatljivi prijavitelji
  • prihvatljivi troškovi
  • kreditni uvjeti
  • ostali programi kreditiranja

2. ESIF financijski instrumenti i ostale usluge (predstavnik HAMAG-BICRO-a)

• ESIF zajam - Mikro investicijski zajam
  • ESIF zajam - Mali zajam
  • ESIF zajam - Mikro za obrtna sredstva
  • jamstva

3. Poticajne mjere za pokretanje poslovanja i izrada dokumentacije (konzultant)

• poticajna mjera za samozapošljavanje (HZZ)
  • poticajne mjere za samozapošljavanje (ruralni razvoj)
  • poticajne mjere za financiranje inovacija
  • izrada projektne dokumentacije

4. Potpora i uloga LAG-a poduzetnicima početnicima

Panel će se održati u dvorani 110, UNIN 2.

Veselimo se Vašem dolasku.