Studentica Vanja Šok osvojila nagradu Međunarodnog instituta za informacijski dizajn IIID

Vanja Šok, studentica diplomskog studija medijski dizajn Sveučilišta Sjever osvojila je brončanu nagradu IIID Award 2017 Vienna - Međunarodnog instituta za informacijski dizajn u kategoriji studentskog rada (Students Award).

Vanja se na natječaj Međunarodnog instituta za informacijski dizajn IIID prijavila prošle godine s radom Muzički Biennale Zagreb 2015,  za koji je pod menstorstvom profesora sa Sveučilišta Sjever, doc. art. Igora Kuduza, doc. art. Nika Mihaljevića i doc. art. Andro Giunia izradila projekt - viziju promotivnih materijala i vizualnog identiteta za Festival glazbenog biennala Zagreb 2015. Dizajn se sastojao od dva plakata, brošure, vrećice, mape i animiranog GIF-a, a svi su se elementi temeljili na informativnoj grafičkoj slici koja prikazuje mjesta gdje se održavaju različiti programi Music Biennala. Spajanjem svih točaka stvorio se prepoznatljivi vizualni element koji evocira ritam, dinamiku, osjećaj glazbe i kretanja.

Čestitamo Vanji na dodijeljenoj nagradi!