Uspješna znanstveno-stručna konferencija: na Sjeveru s Rudolfom Steinerom

U subotu, 7. listopada 2017. na Sveučilištu Sjever i u Centru dr. Rudolf Steiner održana je znanstveno-stručna konferencija o djelu Rudolfa Steinera. Konferencija je pokazala da postoje i interes i želja da se o djelu ovog znanstvenika rođenog u Donjem Kraljevcu (inače u Europi i svijetu poznatijeg nego u Hrvatskoj) progovori i da se njegovo djelo istražuje, valorizira, pa i prevodi. Prezentirana su 24 znanstvena i stručna izlaganja. Ovo je druženje pokazalo da Sveučilište Sjever može preuzeti ulogu lidera (posebno na sjeveru Hrvatske) u otvaranju tema o kojima se u akademskim krugovima do sada malo ili vrlo rijetko govorilo. Svi su sudionici konferencije zaključili da je riječ o početku jednog dugog procesa ponovnog otkrivanja Steinera u Hrvatskoj.

Vidimo se za godinu dana na istom mjestu.