Sveučilište Sjever otvorilo 1. Znanstvene susrete

U petak, 21. listopada 2016. godine, povodom 80. rođendana akademika Milivoja Solara, Sveučilište Sjever otvorilo je 1. Znanstvene susrete. Svečanom su otvorenju, održanom u Sveučilišnom centru Koprivnica, prisustvovali akademik i hrvatski teoretičar književnosti Milivoj Solar, rektor Sveučilišta Sjever prof.dr.sc. Marin Milković, zamjenik koji obnaša dužnost gradonačelnika Mišel Jakšić, zamjenica gradonačelnika Melita Samoborec, župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren, te brojni drugi uzvanici i sudionici susreta.

Pozdravnu je riječ nazočnima uputila pročelnica odjela Novinarstva, dr.sc. Gordana Tkalec, istaknuvši da je ovo samo jedan u nizu uspješno organiziranih znanstvenih susreta koji će pozicionirati Sveučilište Sjever na mapi znanstvenih događanja u Hrvatskoj i regiji. Svoje zadovoljstvo dosadašnjim znanstveno-istraživačkim radom Sveučilišta izrazio je i sam rektor, prof.dr.sc. Marin Milković, uvjeren da će Sveučilište Sjever biti dobar domaćin 1. Znanstvenih susreta, koji će do sutra, 22. listopada 2016. godine, okupiti pedesetak sveučilišnih profesora i znanstvenika sa sveučilišta, instituta i drugih institucija u Hrvatskoj i inozemstvu.