Promovirani novi doktori znanosti studijskih programa združenih doktorskih studija

U dvorcu Esterhazy, Eisenstadtu u Austriji, 9. rujna 2023. godine održane su promocije doktora znanosti studijskih programa združenog doktorskog studija „Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment“ te združenog doktorskog studija „Obrazovne i komunikacijske znanosti“. Promovirano je 15 doktora znanosti, a zadovoljstvo nam je istaknuti kako su promovirana dva doktora znanosti čiji su mentori sa Sveučilišta Sjever i to dr. sc. Miloš Lončarević te dr. sc. Tomislav Gluhak.

Prof. dr. sc. Ivo Čolak, prorektor Sveučilišta u Mostaru, bio je promotor svečanosti uz prof. dr. sc. Irenu Zavrl, direktoricu združenih doktorskih studija Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment te Obrazovne i komunikacijske znanosti. Na svečanosti u ime Sveučilišta Sjever sudjelovali su prof. dr. sc. Anica Hunjet, prorektorica za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju, prof. dr. sc. Goran Kozina, prorektor za financije i opće poslove te prof. dr. sc. Ante Rončević, pročelnik Odjela za ekonomiju.

Međunarodni združeni doktorski programi se smatraju najvažnijim generatorom internacionalizacije europskog obrazovanja i istraživanja, imaju važnu ulogu u poticanju međusveučilišne suradnje zasnovane na razvijanju međunarodnih iskustava u istraživanju i mentoriranju te potiču razvoj vještina nužnih za transfer novih znanja među partnerima u združenom studiju.

Studenti su bili vođeni kroz proces istraživanja i pisanja znanstvenih radova kako bi izrađivali dobro organizirane i jasno predstavljene znanstvene radove i hipoteze te na kraju i doktorske disertacije.

Dr. sc. Miloš Lončarević, doktorirao je 5. lipnja 2023. godine. Tema doktorske disertacije bila je „Internal Audit in the Age of Blockchain-based Decentralized Autonomous Organizations”, a pod mentorstvom prof. dr. sc. Gorana Kozine.

Dr. sc. Tomislav Gluhak, doktorirao je 29. kolovoza 2023. godine s temom disertacije “Impact of industry 4.0 on business models and supply chain", pod mentorstvom prof. dr. sc. Ante Rončevića.