Poznati novinar i književnik Branimir Farkaš održao predavanje na Sveučilištu Sjever

Branimir Farkaš, poznati novinar, bivši diplomat, književnik, dramski pisac i glazbenik, održao je u Sveučilišnom centru Koprivnica gostujuće predavanje na Dan grada Koprivnice kao gost Odjela za komunikologiju, medije i novinarstvo u sklopu 29. Galovićevih jeseni.

U prepunoj  predavaonici u kojoj se tražilo mjesto više, studentima preddiplomskog i diplomskog studija KMN prezentirao je načine funkcioniranja medija u vremenu kakofonije informacija koje imaju jednaku vrijednost, poteškoćama u verificiranju činjenica te o vlastitim iskustvima tijekom bogate karijere. Sa studentima je razgovarao o manipulaciji javnim mišljenjem te sa žaljenjem ustvrdio kako javno mnijenje stvaraju oni koji su angažirani, a ne oni koji su stručni.

Nakon predavanja uslijedio je rock koncert ovoga poznatog novinara i njegova benda Nasljednici u prostoru FUNK-a, u Kampusu Koprivnica.