Zlato za Sveučilište Sjever na državnom prvenstvu Hrvatskog akademskog sportskog saveza

Ekipa Sveučilište Sjever u odbojci na pijesku, u sastavu Mailinda Vnuk i Inka Inkret, osvojila je prvo zlato za Sveučilište Sjever na državnom prvenstvu Hrvatskog akademskog športskog saveza,  Finals HR u Poreču

Ekipa Sveučilište Sjever suverenom igrom u skupini plasirala se u polufinale, gdje ih je čekala ekipa Sveučilišta u Zagrebu - prošlogodišnje prvakinje. Odličnom igrom Mailinda i Inka pobijedile su 2:0 u setovima i izborile finale protiv ekipe Sveučilišta u Splitu.

U pravom napetom i neizvjesnom finalu studentice Sveučilišta Sjever pobijedile su 2:1 (21:23, 21:15 15:8) i osvojile naslov državnih prvakinja. Profesor Nedeljko Pavlec, voditelj ekipe je istaknuo kako je prezadovoljan rezultatm svoje ekipe i da nikada nije sumnjao u ovakav rasplet turnira.

- Ove djevojke zaslužuju da im se omoguće svi uvjeti za nastavak uspješne sezone. Ovaj rezultat je plod višegodišnjeg rada i ulaganja u sport na Sveučilište Sjever, dodao je Pavlec.