Sveučilište Sjever partner na projektu "Za bolje zdravlje"

U sklopu obilježavanja Svjetskog dana debljine započete su aktivnosti na projektu „Za bolje zdravlje“ nositelja Udruge DIA-MELL iz Ludbrega i partnera Sveučilišta Sjever, odjela Prehrambene tehnologije.

Održano je predavanje od strane izv. prof. dr. sc. Uršulin-Trstenjak sa Sveučilišta Sjever i predsjednice Udruge DIA-MELL  dr. med. Dragice Lukić. Isto tako započete je procjena nutritivnog statusa na temelju biokemijskih (razina glukoze i masnoća u krvi) i antropometrijskih pokazatelja (body mas indeks, količina masnog tkiva, mišićnog tkiva i vode u organizmu, kao i vrijednost bazalnog metabolizma i uvid u metaboličku dob) koristeći se impedacijskom vagom.

U tijeku je dvotjedno vođenje dnevnika prehrane.

Isto tako, projekt je medijski popraćen od strane objave u Varaždinskim vijestima i na Radio Ludbregu.