Poziv na dobrovoljno darivanje krvi na Sveučilištu Sjever

Pozivaju se svi studenti, nastavnici te djelatnici Sveučilišta Sjever na dobrovoljno darivanje krvi u suradnji s GDCK Varaždin, OB Varaždin i Sveučilištem Sjever, u četvrtak, 21. listopada 2021. godine od 8 do 11 sati, koje će se održati u prostorijama Sveučilišnog centra Varaždin, u zgradi UNIN 2.

Upis i pregled darivatelja odvijat će u kabinetu UNIN2-105, a punkcija i darivanje krvi u kabinetu UNIN 2-106.
Akcija prikupljanja krvi se provodi uz suglasnost epidemiologa te uz pridržavanje svih epidemioloških mjera od ulaska na Sveučilište preko same intervencije pa do izlaska iz Sveučilišta. Kontraindikacija za darivanje krvi je cijepljenje unutar 48 h od darivanja i akutna bolest.

Na darivanje je potrebno ponijeti osobnu iskaznicu (ili neki drugi dokument s fotografijom), te pojesti nešto lagano prije darivanja.