Gostujuće predavanje "Kako pristupiti i komunicirati s gluhoslijepim osobama?”

Na diplomskom studiju sestrinstva, u sklopu kolegija "Pristup osobama s invaliditetom" Katarina Jurilj, mag. educ. philol. croat. održat će gostujuće predavanje naziva "Kako pristupiti i komunicirati s gluhoslijepim osobama?”

Katarina Jurilj rođena je u Osijeku gdje je stekla srednjoškolsko i visokoškolsko obrazovanje, a sada živi i radi u Zagrebu. Na Filozofskom fakultetu u Osijeku 2016. godine završila je diplomski jednopredmetni studij Hrvatskog jezika i književnosti nastavnoga smjera. Tijekom studiranja volontirala je u osječkoj Udruzi gluhih i nagluhih osoba sudjelujući u psihološkim radionicama i radionicama učenja hrvatskog znakovnog jezika koje su bile namijenjene nagluhoj i gluhoj djeci predškolske i školske dobi.

U Hrvatskom savezu gluhoslijepih osoba „Dodir“ radi kao prevoditeljica za gluhoslijepe osobe te voditeljica edukacijskih programa, provodeći edukacije u odgojno-obrazovnim i zdravstvenim ustanovama o hrvatskom znakovnom jeziku i zajednici Gluhih i Gluhoslijepih.

Katarina je nagluha osoba i dijete gluhih roditelja, a materinski joj je jezik upravo hrvatski znakovni jezik.

Predavanje će se održati u ponedjeljak, 11. siječnja 2021. u 17 sati na sljedećoj poveznici: