Potpisan sporazum između Sveučilišta Sjever i Sveučilišta iz Bitole

Rektor Sveučilišta Sjever, prof. dr. sc. Marin Milković, i rektor Sveučilišta „Sveti Klement Ohridski“ iz Bitole, prof. dr. sc. Marjan Gjurovski, potpisali su 12. studenoga sporazum „Erasmus+ Programme Key Action 1– Mobility for learners and staff – Higher Education Student and Staff Mobility”.

Sporazum je potpisan na inicijativu doc. dr. sc. Natalije Uršulin-Trstenjak s Odjela prehrambene tehnologije Sveučilišta Sjever i prof. dr. sc. Angele Vasilevske s Fakulteta za turizam i ugostiteljstvo Sveučilišta „Sveti Klement Ohridski“ iz Bitole. Ovim sporazumom omogućit će se provedba različitih međunarodnih aktivnosti - od razmjene studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja do suradnje na projektima, izradi udžbenika, provođenju zajedničkih istraživanja i obrazovnih programa, organizaciji zajedničkih konferencija, skupova, studijskih putovanja i drugih projekata važnih za oba sveučilišta.