Gostujuće predavanje dr.sc. Sanje Tarczay; predsjednice Saveza gluhoslijepih osoba "Dodir"

Sveučilišni centar Varaždin

Na Sveučilištu Sjever će u utorak, 14. siječnja 2020.  u 16:00h, u UNIN2 dvorana 110, pod kolegijem Pristup osobama s invaliditetom održati gostujuće predavanje dr.sc. Sanja Tarczay.

Dr. sc. Tarczay, prof. rehabilitator je prva gluhoslijepa doktorica znanosti u Republici Hrvatskoj koja je obranila svoju disertaciju na engleskom jeziku sa temom: "Meeting Challenges – Deafblind Interpreting From a User’s Perspective" (“Izazovi na sastancima – korisnička perspektiva prevođenja gluhoslijepim osobama”

Glavna misaona vodilja dr. sc. Tarczay oduvijek je usmjerena na priznavanje gluhosljepoće i stvaranje okruženja za kvalitetno življenje gluhoslijepih osoba u Republici Hrvatskoj.

Pozivaju se svi studenti, nastavno i nenastavno osoblje kao i ostali zainteresirani da prisustvuju predavanju!