Simpozij "Liječenje pretilosti" u suorganizaciji Sveučilišta Sjever

U zajedničkoj organizaciji Sveučilišta Sjever, Opće bolnice Varaždin te Hrvatskog liječničkog zbora u Varaždinu će se, u srijedu 25. rujna 2019. godine s početkom u 19:30 sati, održati  Simpozij „Liječenje pretilosti“. Na Simpoziju će, između ostalih, gostovati pionir barijatrijske kirurgije prof.dr.sc. Miroslav Bekavac Bešlin, dr.med, te dr. sc. Gorana Mirošević, dr. med., subspecijalist endokrinologije i dijabetologije iz KBC Sestre milosrdnice.

Sveučilište Sjever zajedno s ostalim organizatorima prepoznalo je potrebu edukacije studenata sestrinstva o problemima vezanim uz pretilost, pa tako, od ove godine, studentima pruža mogućnost izbora kolegija "Barijatrijska kirurgija i skrb pacijenata s problemom pretilosti". Dio navedene edukacije svakako je i mogućnost sudjelovanja na Simpoziju na kojem će studenti, između ostalog, steći vrijedna znanja.

Prilozi