Dogovorena bilateralna Erasmus suradnja s Odjelom za kemiju Sveučilišta u Kreti

Nastavnici Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Jadranka Frece, prof. dr. sc. Damir Ježek i doc. dr. sc. Bojan Šarkanj s Odjela za prehrambenu tehnologiju sudjelovali su od 30. svibnja do 2. lipnja 2019. godine na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji 4th FABE (4th International Conference on Food and Biosystems Engineering) održanoj u Heraklionu u Grčkoj, gdje su podijelili i naučili najnovija dostignuća iz prehrambene tehnologije i bioprocesnog inženjerstva.

Tijekom vremena provodonog Grčkoj, naš v.d. pročelnika Odjela za prehrambenu tehnologiju doc. dr. sc. Bojan Šarkanj posjetio je Odjel za kemiju Sveučilišta na Kreti te dogovorio bilateralnu Erasmus suradnju. Sam Odjel za kemiju ima više od 100 kemijskih moderno opremljenih laboratorija. Aktivno sudjeluju na projektima vezanim uz kvalitetu i sigurnost hrane te se bave analitikom vina, maslinovog ulja, pripremama biosenzora i sintezom novih biološki aktivnih komponenti. Veselimo se suradnji s Odjelom za kemiju Sveučilišta u Kreti, kao i vrijednim budućim iskustvima naših studenata koji se odluče za Erasmus stručnu praksu ondje!