Radionica "Tehnike pregovoranja" na Sveučilištu Sjever u sklopu "ZAKOS" projekta

Sveučilišni centar Varaždin

Na Sveučilištu Sjever, u dvorani UNIN2 – 101, u srijedu, 3. travnja, u 12 sati održat će se radionica pod nazivom „Tehnike pregovaranja“. Radionica se održava u sklopu projekta „Zajedno ka održivom socijalnom dijalogu - ZAKOS“, financiranog iz Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa "Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020." Nositelj ovog projekta je Varaždinska županija, a Sveučilište Sjever jedan je od partnera na projektu uz Koprivničko-križevačku i Međimursku županiju, Agenciju za razvoj Varaždinske županije, HUP, Tekstilno-tehnološki fakultet te Sindikat tekstila, obuće, kože i gume.

Svrha ovog projekta jest doprinijeti kvaliteti i kontinuitetu socijalnog dijaloga u sjeverozapadnoj Hrvatskoj kroz osnaživanje stručnih te administrativnih kapaciteta dionika socijalnog dijaloga na području Varaždinske, Koprivničko-križevačke i Međimurske županije. Bez razmjene različitih stavova i prijedloga svih dionika socijalnog dijaloga na području triju partnerskih županija nije moguće pristupiti rješavanju brojnih problema vezanih uz socijalnu politiku i politiku zapošljavanja, poglavito onom slabe zastupljenosti i ograničenog sadržaja bipartitnog dijaloga. U takvim okolnostima dolazi do nepoznavanja mišljenja i stavova drugih o određenim pitanjima, nerazumijevanja situacije iz druge perspektive te se donose odluke koje dovode do konflikata koji nikome nisu u interesu. Komunikacija u svrhu puke razmjene informacija ima pozitivnih strana i predstavlja minimum koji može dovesti do bolje razine komunikacije, ali partneri teže višoj razini na kojoj se razmjenom informacija osigurava intenzivna razmjena mišljenja o prijedlozima mjera za rješavanje određenih problema te na kraju i razini pregovaranja koja predstavlja obvezu nalaženja kompromisnih rješenja. Pri tome, dionici socijalnog dijaloga često nisu usuglašeni ni koja je polazišna točka kao osnovna pretpostavka za početak razgovora.

Pozivaju se svi nastavnici, zaposlenici i studenti da prisustvuju ovoj zanimljivoj i korisnoj radionici.