Dobrovoljno darivanje krvi na Sveučilištu Sjever

Obavještavaju se svi studenti Sveučilišta Sjever da će se 26. ožujka 2019. godine od 9 do 13 sati, u prostorijama Sveučilišnog centra Varaždin, provoditi Dobrovoljno darivanje krvi u suradnji s GDCK Varaždin, OB Varaždin i Sveučilištem Sjever.
Na darivanje je potrebno ponijeti osobnu iskaznicu (ili neki drugi dokument s Vašom slikom), te pojesti nešto lagano prije darivanja.
Darivatelje čeka zahvalni obrok u prostorijama Sveučilišta.

Dodatne informacije:

- darivatelji trebaju imati više od 55 kg
- od tetoviranja do darivanja krvi mora proći min. 6 mjeseci, a od stavljanja piercinga moraju proći 3 mjeseca
- osoba ne smije imati akutnu upalu, biti bolesna, u alkoholiziranom stanju, uzimati lijekove (npr. antibiotike)...
- kod muškaraca moraju proći 3, a kod žena 4 mjeseca od posljednjeg darivanja krvi
Pozivamo sve zainteresirane studente i sve zaposlenike Sveučilišta da se uključe u ovu plemenitu akciju.

Više o tome kako i zašto postati dobrovoljni darivatelj krvi pročitajte u nastavku: https://www.hck.hr/kako-pomoci/darujte-krv/dobrovoljni-davatelji-krvi/166