Novi doktor znanosti na Sveučilištu Sjever

Predavač na Sveučilištu Sjever Željko Kos, obranio je 29. siječnja 2019. godine doktorsku disertaciju na partnerskom Sveučilištu, Odeskoj državnoj akademiji građevinarstva i arhitekture pod nazivom ''Stanje naprezanja i deformacija te preostala nosivost vitkih tlačno opterećenih armiranobetonskih oštećenih elemenata'', pod mentorstvom prof. dr. teh. zn. Evgenija V. Klimenka sa Odeske državne akademije građevinarstva i arhitekture.

Ovo je treća obranjena disertacija na Odeskoj državnoj akademiji građevinarstva i arhitekture i plod je međunarodne suradnje između Odeske državne akademije građevinarstva i arhitekture te Sveučilišta Sjever koja traje već 10 godina, a tijekom koje je zajednički objavljeno i tridesetak znanstvenih i stručnih radova, zajednički se sudjelovalo na više znanstvenih skupova.
Obranom doktorata Željko Kos stekao je akademski stupanj doktora znanosti, iz tehničkog područja znanosti, polje građevinarstvo.
Čestitamo kolegi Kosu na ovom izuzetnom postignuću!