Gostujuće predavanje "Znanost: njezina obilježja, razvitak i značaj" na Sveučilištu Sjever

Sveučilišni centar Varaždin

"Znanost: njezina obilježja, razvitak i značaj" naslov je gostujućeg predavanja znanstvenog savjetnika Stipe Kutleše koje će se održati u petak, 12. listopada 2018. godine  u 17 sati, UNIN2 -101, u organizaciji Odjela za poslovnu ekonomiju Sveučilišta Sjever.

Stipe Kutleša je znanstveni savjetnik na Institutu za filozofiju u Zagrebu i redovni profesor na sveučilištima u Zagrebu i Mostaru. Diplomirao je filozofiju i povijest na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i fiziku na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Magistrirao je na poslijediplomskom studiju "Povijest i filozofija znanosti" i doktorirao na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu iz područja filozofije.

Stipe Kutleša je glavni  urednik Filozofskog leksikona Leksikografskog zavoda "M. Krleža" (2012), pročelnik je Odjela za filozofiju Matice hrvatske (2000-2003, 2014-2018), organizator i sudionik na domaćim i međunarodnim znanstvenim skupovima, član uredništva i savjeta nekoliko časopisa i strukovnih udruga.
Objavio je brojne autorske i uredničke knjige: Prirodnofilozofijski pojmovi Ruđera Boškovića, 1994; Filozofija Ruđera Boškovića, 2012; Iz povijesti hrvatske filozofije i znanosti, 2013; Hrvatski velikan Ruđer Bošković, 2017; Filozofija i filodoksija, 2004; Filozofija i znanost(i), 2006; A. O'Hear, Uvod u filozofiju znanosti, 2007; Ruđer Josip Bošković, Pomrčine Sunca i Mjeseca, 2012; Ruđer Josip Bošković, Pisma, pjesme i rasprave, 2013; Filozofija Ruđera Josipa Boškovića, 2014; Edo Pivčević, Filozofski eseji, 2016; Filozofijsko djelo Franje pl. Markovića, 2016.

Vidimo se na gostujućem predavanju.