Službeno obilježen Međunarodni dan rijeke Drave

U multimedijalnoj dvorani palače Herzer, 23. rujna 2018. godine po prvi je puta službeno obilježen Međunarodni dan rijeke Drave. Prigodni program s ciljem promicanja zaštite i razvoja prirodnih i kulturnih vrijednosti dravske regije organizirao je Grad Varaždin uz potporu Sveučilišta Sjever, Hrvatskih voda i Gradskog muzeja Varaždin.

Prisutnima se u ime organizatora obratio izv. prof. dr. sc. Goran Kozina, prorektor za financije Sveučilišta Sjever  te dr. sc. Ivan Čehok, gradonačelnik Grada Varaždina,

Predavanja je započela doc. dr. sc. Lovorka Gotal Dmitrović sa Sveučilišta Sjever prezentacijom o važnosti vode, dok je Andrea Varga iz Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije govorila o monitoringu površinskih voda pod utjecajem rijeke Drave na području Varaždinske županije. Zdenko Kereša iz Hrvatskih voda prisutne je uputio o projektu „Drava life“, a predavanja je završila Dorotea Solomun iz Turističke zajednice grada Varaždina prezentacijom projekta „Zeleno živimo“.

Nakon prigodnih predavanja ravnatelj Gradskih muzeja Varaždin Ivan Mesek je službeno otvorio izložba fotografija pod nazivom “Tragovi nanosa” autora Zdenka Kereše koja će biti otvorena za javnost do 30. rujna.