Predsjednica Hrvatske komore medicinskih sestara posjetila Odjel za sestrinstvo

Predsjednica Hrvatske komore medicinskih sestara, gospođa Slava Šepec, diplomirana medicinska sestra, posjetila je 07. lipnja 2018. godine Odjel za sestrinstvo na poziv izv. prof. dr. sc. Gorana Kozine, pročelnika Odjela za sestrinstvo Sveučilišta Sjever. Predsjednica nije krila oduševljenje Sveučilištem Sjever, a iznimne riječi potpore i pohvale uputila je Odjelu za sestrinstvo kao i nastavnicima Odjela.

Njene dojmove prenosimo u cijelosti:

„Na poziv izv. prof. dr. sc. Gorana Kozine, prorektora za financije i opće poslove, v.d. pročelnika za sestrinstvo Sveučilišta Sjever, 07. lipnja ove godine obišla sam studij sestrinstva na tom Sveučilištu. Smješteno u mirnom varaždinskom kvartu, Sveučilište Sjever, uz ostale programe, intenzivno razvija i studij sestrinstva. Tijekom posjeta imala sam priliku vidjeti izvrsno uređene kabinete za učenje i usavršavanje vještina iz područja zdravstvene njege. Lutke - odraslih i djece, mogućnost usavršavanja vještina kateterizacije, uvođenja sondi, različitih stoma, mogućnost izvođenja i usavršavanja temeljnih postupaka oživljavanja, priprema i primjena terapije, snimanje i očitavanje elektrokardiograma, analizatori, digestori, a sve popraćeno dobrim video i zvučnim signalima. Učenje anatomije u ovako opremljenom kabinetu postaje zabava. No, ono što me se uistinu dojmilo je predanost profesora zdravstvene njege u prenošenju znanja i povezivanja naučenih vještina s realnim situacijama i određivanja intervencija prema dijagnozama zdravstvene njege. Još jednom želim čestitati vodstvu Sveučilišta Sjever koje na ovako odličan način brine o edukaciji sestrinskih kadrova. Zahvaljujem na pozivu profesoru Goranu Kozini, prorektoru i pročelniku za sestrinstvo.“
S poštovanjem,
Predsjednica Hrvatske komore medicinskih sestara, Slava Šepec, diplomirana medicinska sestra

• Kategorija: ses