Australski skladatelj Alan Holley gost Odsjeka za glazbu i medije

U sklopu projekta UNinESCO - Muzika na Sjeveru u srijedu, 23. svibnja na Sveučilištu Sjever gostovao je australski skladatelj Alan Holley. U panel-diskusiji koju je moderirala doc. dr. sc. mr. art. Tamara Jurkić Sviben predstavio se studentima prijediplomskog studija Glazbe i medija koji su iskazali veliku zainteresiranost za temu suvremenog glazbenog stvaralaštva.

Alan Holley karijeru je započeo kao instrumentalist - trubač, a studente su posebno zanimali motivi zbog kojih je odlučio stvarati vlastitu glazbu. Također su razgovarali o definiranju identiteta australskog skladatelja koji se temelji na potpuno drugačijoj tradiciji od one europske. Alan Holley inspiraciju ponajviše crpi iz zvukova prirode, a obrazložio je to na primjeru skladbi koje su pripremljene za autorski koncert koji je održan navečer u Europa Media Klubu HNK u Varaždinu. Za svaku od skladbi ispričao je kratku priču o nastanku i motivima i na taj način pripremio studente na aktivno slušanje koncerta. Na koncertu su nastupili umjetnici od kojih je dobar dio obrazovanjem bio vezan za varaždinsku glazbenu školu (Ivan Mučić, Marko Bobičanec i Danijel Požgaj iz Podium brass kvinteta), kao i nastavnici Odsjeka za glazbu i medije Sveučilišta Sjever  doc. dr. sc. mr. art. Tamara Jurkić Sviben i v.d. pročelnika Odsjeka doc. mr. art. Ivan Batoš.

• Kategorija: gim