Gostujuće predavanje dr. sc. Sanje Tarczay, predsjednice Saveza gluhoslijepih osoba "Dodir"

Na Sveučilištu Sjever će se u ponedjeljak, 8. travnja 2024.  u 12:00h, u UNIN2 dvorana 113 održati  gostujuće predavanje dr. sc. Sanje Tarczay s temom Znakujmo o zdravlju. Predavanje će se održati pod kolegijem Socijalna inkluzija osoba s invaliditetom u organizaciji nositeljice kolegija doc. dr. sc. Irene Canjuga.

Dr. sc. Tarczay, prof. rehabilitator je prva gluhoslijepa doktorica znanosti u Republici Hrvatskoj koja je obranila svoju disertaciju na engleskom jeziku s temom: "Meeting Challenges – Deafblind Interpreting From a User’s Perspective" (“Izazovi na sastancima – korisnička perspektiva prevođenja gluhoslijepim osobama”

Glavna misaona vodilja dr. sc. Tarczay oduvijek je usmjerena na priznavanje gluhosljepoće i stvaranje okruženja za kvalitetno življenje gluhoslijepih osoba u Republici Hrvatskoj.

Pozivaju se svi studenti, nastavno i nenastavno osoblje kao i ostali zainteresirani da prisustvuju predavanju!