Odsjek za glazbu i medije Sveučilišta Sjever partner Varaždin Flute Fest-a

Od 8. do 10. ožujka 2024. u varaždinskoj Glazbenoj školi održavat će se Varaždin Flute Fest čiji je organizacijski partner i Odsjek za glazbu i medije Sveučilišta Sjever. Trodnevna manifestacija donosi individualnu nastavu sa solo flautistom Bečkih simfoničara i profesorom flaute na Muzičkoj akademiji u Grazu Erwinom Klambauerom, te s mladom umjetnicom barokne flaute hrvatsko / talijanskom flautisticom nastanjenom u Baselu, Eleonorom Biščević.

U tri dana festivala održavat će se radionice, koncerti i predavanja koja šire pogled na flautistički repertoar. Klavirski suradnik sva tri dana festivala bit će doc. mr. art. Ivan Batoš, v. d. pročelnika Odsjeka za glazbu i medije Sveučilišta Sjever. “S veseljem sam prihvatio poziv za suradnju na ovom festivalu jer uvijek je poticajno slušati mlade glazbenike, a i sama tema manifestacije “Izvrsnost vs. Perfekcija" izazovna je za promišljanje. Na kraju trodnevnog glazbenog druženja očekuje nas i zajednički koncert svih predavača jer praktična primjena pred publikom ostavlja najdublji trag na polaznike. Bit će to ujedno i prilika da predstavim i vještinu komorne suradnje kojom podučavam studente na našem studiju na Sveučilištu Sjever”, istaknuo je pročelnik Batoš.

• Kategorija: gim