Zatvaramo DAB '23. uz razgovor o umjetnosti i dizajnu

Ususret zadnjem tjednu izložbe želimo Vam zahvaliti što ste se u velikom broju posjetili najnovije izdanje Drava Art Biennala. Zato za kraj pripremamo opušteno druženje u Galeriji Koprivnica, 8. 2. u 17 sati uz razgovor s autorima ovogodišnjeg vizualnog identiteta. Studenti Medijskog dizajna Sveučilišta Sjever Nadja Orkić i Denis Jakupi predstavit će svoje iskustvo sudjelovanja na DAB-u te ispričati kako je raditi u timu, surađivati s profesorima, kustosima, umjetnicima, koje su razvojne faze nastanka vizualnog identiteta, ali i izazovi s kojima su se susreli.

Vizualni identitet prati glavnu temu DAB-a ’23. Nestanak vode: apokalipsa ili prilika, a nastao je pod mentorstvom doc. art. Luke Borčića i doc. art. Nike Mihaljevića. Više o svemu saznajte u razgovoru kojeg moderiraju kustosice Helena Kušenić i Maša Zamljačanec.

Nositelji DAB-a ipak su umjetnici, a aktualno izdanje okupilo je njih 16 koji kroz heterogenost tehnika, materijala, izraza i pristupa stvaraju homogenu cjelinu onoga što jest ili bi moglo postati naša stvarnost. U DAB-u ’23. sudjeluju: Nikolina Butorac i Gail Hocking, Ana Sobota, Valentina Damjanović, Josip Pratnemer, Ivan Midžić, Andreja Krušelj Pavličić, Irena Sabolović, Davor Mezak, i. j. PinO – Josip Ivančić, Dubravko Kuhta, Renata Ladović Meštrović, Nataša Takač, Vedran Ružić, Alem Korkut, Iskra kolektiv. Autori se predstavljaju u formi fotografija, videa, spokenword performansa, interaktivnog devicea, instalacija, objekata, ali i skulpture, keramike, knjige, pa i specifičnog nakita. Kroz radove umjetnici se bave pitanjem (potencijalnih) ekoloških katastrofa, klimatskim promjenama kroz estetizaciju užasa nudeći distopijske vizije budućnosti i podsjećajući na kontemplaciju, mir, meditativni potencijal sadržan u memoriji vode. Omogućena je sredstvima Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Grada Koprivnice i Koprivničko-križevačke županije.

DAB nastavlja svoje putovanje prema Osijeku (29. 2. – 7. 4.), a onda ujesen i prema Slavonskom Brodu. Pozdravimo ga zajedno!