Odjel za odnose s javnostima i doktorski studij Mediji i komunikacija suradnici na projektu ATENA

Odjel za odnose s javnostima Sveučilišta Sjever i Doktorski studij Mediji i komunikacija Sveučilišta Sjever suradnici su na projektu ATENA - Analiza Točnosti mEdijskih NapisA, financiranog kroz Javni poziv Uspostava provjere medijskih činjenica.

Nositelj projekta je Institut za istraživanje hibridnih sukoba, a u ponedjeljak 12. veljače održan je okrugli stol "Hrvatska terminologija u provedbi projekta ATENA”, na kojem su sudjelovale prof. dr. sc. Jadranka Lasić Lazić i prof. dr. sc. Iva Rosanda Žigo, koje su istaknule: “Živimo u vrijeme koje itekako obilježava prisustvo lažnih vijesti i ne samo zbog mladih generacija, naših studenata, već I šire javnosti moramo raditi na promicanju medijske pismenosti, analize i vrednovanja objavljenih vijesti u medijima, a posebice na društvenim mrežama. Pred nama je u okviru ovog projekta puno posla, ali uvjereni smo da ćemo zajedničkim snagama uspjeti postići i viši stupanj medijske pismenosti”.