Voda na dlanu 2023. - 3. konferencija o obradi, pripremi, pročišćavanju i zaštiti voda, vodoopskrbi i odvodnji

U prostorijama hotela Antunović u Zagrebu, 30.11. 2023., održana je konferencija "Voda na dlanu" u organizaciji Energetika marketing i HESO-a (HRVATSKE STRUČNO-ZNANSTVENE UDRUGE ZA ENERGETIKU, STROJARSKE TEHNOLOGIJE I OBNOVLJIVE IZVORE ENERGIJE). Na konferenciji je sudjelovala studentica Sveučilišta Sjever Marta Jurišić s Odjela za ambalažu, recikliranje i zaštitu okoliša zajedno sa studenticama Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu Lanom Šteko i Ivanom Mladinović te su na taj način pospješile učvršćenje odnosa dva Sveučilišta i na studentskoj razini, ostavljajući prostor za razvoj međusobne suradnje i prijateljstva.

Prema objavi s konferencije voda je svuda oko nas no, potrebna je odgovarajuća oprema, uređaji, sustavi i postrojenja kako bi se već na izvorištu, bez obzira na to radi li se o površinskoj vodi (iz rijeka ili jezera), podzemnoj, bočatoj ili pak oporabljenoj vodi, osigurala vrhunska kvaliteta i čistoća. Isto vrijedi i s vodom koja ulazi u kuću, zgradu, industrijsko ili energetsko postrojenje - ona također mora zadovoljiti parametre pitke vode ili pak tehnološke vode u raznim procesima, za što je također često nužna njezina obrada, priprema i pročišćavanje. Uostalom, dobri primjeri za to su prehrambena i farmaceutska industrija, gdje voda mora zadovoljiti visoke higijenske standarde ili hoteli i bolnice u kojima su vodovodne instalacije iznimno složene i razgranate, a voda se mora obraditi tako da se onemogućava razvoj bilo kakvih opasnih mikroorganizama (npr. legionela).

• Kategorija: amb